Hlavní strana Trápení.cz

stránky vzájemné podpory a pomoci

Trápení se světovým děním č. 8191 z 2017-09-01 20:01:48


Odebírání dětí samoživitelkám

Lidská povaha je v jádru sobecká, každý myslí především na sebe. V mezilidských vztazích naplňuje své sociální potřeby, v partnerském vztahu navíc své tělesné a citové potřeby.
Pokud si ovšem hledá partnera matka samoživitelka, hledá v první řadě živitele pro své potomky, nikoliv naplnění těchto potřeb. Mezi muži, většinou mladými, se najde spousta naivních jedinců, kteří nejenom, že se matky s dítětem ujmou, ale mnozí si ani nepřipustí, že se nechají zneužívat. Samoživitelkám nelze tendence zneužít svého potenciálního partnera vyčítat. Stejně jako klíštěti nelze vyčítat jeho tendence sát své oběti krev. Jak žena s parchantem, tak klíště, se chovají paraziticky z důvodu, že je to pro ně přirozené. Možná encefalitida v případě klíštěte a odepřené štěstí živitele v případě ženy je spíše důsledek, prvotní účel je přirozená potřeba nasát se, popř. nasát sebe a své dítě.
Řešení by bylo svobodným matkám děti odebírat. Děti se v ČR odebírají z důvodů týrání, zanedbávání a zneužívání. V případě, že by se odebíraly děti také samoživitelkám, docílilo by se těchto dvou věcí:
1) Ženy by byly ve vztahu zodpovědnější a nekonfliktní, snažily by se zachovat vztah, a to ze strachu z odebrání dítěte.
2) Pokud by vztah přesto nevydržel a dítě bylo odebráno, žena by si hledala partnera podle klasických kriterií, nehledala by "tatínka" pro cizí děcko.

Alois muž   smazat

Zatím nejsou reakce k tomuto příspěvku.

Prostor pro tvou reakci

Víš, jak toto trápení vyřešit nebo chceš autora povzbudit či se ho na něco zeptat? Máš za sebou podobnou zkušenost? Poděl se o své myšlenky zde.

tvá přezdívka:

hlavní strananápovědapravidlakontaktpošli sms

optimalizace PageRank.cz