Hlavní strana Trápení.cz

stránky vzájemné podpory a pomoci

Trápení se zdravím a tělem č. 8187 z 2017-08-19 18:53:46


Jsou mezičlánek?

Jsou zrzci mezičlánek mezi hnědovlasýma a blonďatýma, nebo je to, že jsou zrzatý daný něčim úplně jinym?

Stanouš (14) muž   smazat

Prostor pro tvou reakci

Víš, jak toto trápení vyřešit nebo chceš autora povzbudit či se ho na něco zeptat? Máš za sebou podobnou zkušenost? Poděl se o své myšlenky zde.

tvá přezdívka:

24.8.2017 20:36:35


Honzak: Tak jsem googloval, a fakt jsou zrzci zmutovaný. Ještě že nejsem zrzatej :D

Cituju z forexample.cz - Co se týká tělesného zdraví, mají zrzky větší pravděpodobnost, že se u nich rozvine Parkinsonova choroba. Předpokládá se, že její rozvoj má souvislost s genetickou mutací, která vede i k zrzavé barvě vlasů.

Stanouš

24.8.2017 20:31:58


Díky za reakce. Řikal sem si, že nebudou ten mezičlánek. Navíc mně i všem okolo se líběj bloncky i brunetky, ale zrzky se nelíbí nikomu. A holkám se zas nelíběj zrzouni. Takže už proto asi nemůžou bejt mezičlánek (nebo jak jinak to říct než mezičlánek)

Stanouš

24.8.2017 17:01:11


Nejsou, takže se blonďatí ani hnědovlasí nemusí bát, že se jim narodí zrzek (pokud nemají zrzka v rodině). Mezi blonďatýma a hnědovlasýma je špinavá blond, popř světle hnědá. Ale zrzci jsou zrzci kvůli mutaci nějakýho genu a liší se i počtem vlasů, taky jsou přehnaně citlivý na světlo, mají pihy,...

Honzak

24.8.2017 14:05:17


Zrz barva není špatná. Většina lidí na britských ostrovech je zrz a jsou chytří. Všichni Keltové byli zrz a patřily mezi jedny z nejvyspělejších národností té doby v Evropě

Desdichado

22.8.2017 19:18:57


"Ale není o nic horší, než ostatní a je stejně hodnotná, jako ostatní."
- To bohužel není pravda, spíš to nakonec vypadá že jsou potomky neandrtálců. Což bude asi důvod, proč jsou u většiny lidí neoblíbení.

Koho to zajímá, viz například:
http://21stoleti.cz/2008/02/19/nova-studie-byli-n eandrtalci-zrzavi/
https://cs.wikipedia.org/wiki/Neandertálec
(právě na wikipedii je zajímavá podsekce "Křížení s moderními lidmi")

A tady se to dokazuje:
"Zajímavou informací je, že podle vědců z Curychu byli neandertálci zrzaví! Gen, který odpovídá za ryšavé vlasy a pihy je starý až 100 tisíc let, ale Homo sapiens přišli do Evropy teprve před 40 tisíci lety. Takže než neandertálci dočista vyhynuli, musely se tyto dva druhy našich předků výjimečně i křížit."

Každopádně neschvaluju aby se jim někdo posmíval, ikdyž jsou z části potomky neandrtálců. Nikdo nemůže za to, jak se narodí. Za to mohou jen jejich rodiče, kteří i když mají pravěké geny, nejsou dost zodpovědní aby je nešířili.

Mene Tekel

22.8.2017 16:46:26


Přijde na to, jak se na věc díváš. Barvu vlasů ovlivňuje genetika a podle ní je každá barva jedinečná. Pokud se na to díváš z pohledu toho co vidíme a jak jdou barvy za sebou, ano zrz je mezi blond a brunet. Ale není o nic horší, než ostatní a je stejně hodnotná, jako ostatní.

Desdichado

hlavní strananápovědapravidlakontaktpošli sms

optimalizace PageRank.cz