Hlavní strana Trápení.cz

stránky vzájemné podpory a pomoci

Trápení se vztahy a láskou č. 8021 z 2017-03-11 10:17:28


Bojím se zvednout telefon babičce

Ahoj všichni,

už delší dobu mám strach (nejen) z babičky. Od dětství jsem byl uzavřený, vystresovaný a necítil jsem se být sám sebou. Pak jsem na začátku střední školy prošel "znovuzrozením" začal jsem to být víc já a zkrátka, prošel jsem přeměnou pohlaví, pro mě to byl spíš psychický krok a teď je mi mnohem líp :)
Jenže znáte lidi, kteří mají předsudky...
Za celé ty dva roky jsme se s babičkou moc nevídali, vždy jen nějaká krátká návštěva, kde jsem jí nic neříkal o tom. Neměl jsem s ní nikdy super vztah, nutila mě vždy jíst velké porce, je hlučná, občas protivná... Některé časy bývali fajn, ale necítil jsem se u ní vždycky skvěle.
No a teď se nějak pohádali s našimi rodiči, vím jenom to, že táta jí pak položil telefon a vůbec s ní nekomunikuje. Tak začala posílat hromady emailů s obrázkama mě, občas jí na to napíšu něco, jen mi přeposílá nějaké prezentace o horách, přírodě a tak... A asi před dvěma týdny mi volala, mluvili jsme spolu asi hodinu, vyčetla mi, že se vůbec nevidíme, že je všechno špatný a že je stará atd. Naopak byla chvíli i fajn, ale hrozně do mě ryla, ptala se co ples, co jsem měl na sobě a tak a protože mě pořád vidí jako holku, tak jsem musel lhát a je mi z toho teď špatně.
Bojím se, že ty hádky jsou i kvůli mě. Zase mi volala, včera a dnes ráno a já už ji to nedokážu brát, ale zároveň je mi jí líto. Má nějaké kamarádky a vídá se často s mým bratrancem, takže není úplně sama, jen její muž je nemocný a tak je z toho asi nervózní, ale ta její protivnost se nedá vydržet. Nevím, co mám dělat, mám kvůli tomu výčitky. Za 2 měsíce maturuju a tak fakt nemám sílu řešit nějaký věci navíc...
Prosím, poraďte, co byste dělali. :(

Zeky (19) muž   smazat

Prostor pro tvou reakci

Víš, jak toto trápení vyřešit nebo chceš autora povzbudit či se ho na něco zeptat? Máš za sebou podobnou zkušenost? Poděl se o své myšlenky zde.

tvá přezdívka:

12.5.2017 13:15:39


Já nerada komunikuji se svým tátou a od té doby, co jsem těhotná, je to ještě horší. Upřímně nevím, co s tím.

Teodorka (22) žena moderátor

11.3.2017 11:57:17


Jojo, ty vztahy...řešíme je všichni ;o)
Řekla bych, že stejně jak to tu píšeš nám, tak by se to dalo vysvětlit i babičce. Pokud s ní nechceš telefonovat, tak jí to napiš v mejlu. Piš o tom, žes prodělal změnu, která je nevratná a že pokud se chce s tebou stýkat, musí to přijmout.
Vysvětli, že se připravuješ na maturitu a zrovna nemáš čas řešit nic jinýho. Vztahy s tvýma rodičema že si musí vyřešit s nima, nemůžeš jim dělat mluvčího, po kterým se všechno sveze.
No....není to lehký, ale nejdůležitější je komunikovat, nebýt jejím otrokem, ale chápat že taky budeš jednou starej... ;o)

Emma

hlavní strananápovědapravidlakontaktpošli sms

optimalizace PageRank.cz