Hlavní strana Trápení.cz

stránky vzájemné podpory a pomoci

Trápení se zařizováním životních záležitostí č. 7612 z 2014-12-17 18:40:42


darky do tridy

Dobrý den,
prosím o rady. Od letošního roku (2014) jsem v nové třídě. S nikým se tam tedy nekamarádím a moc nebavím. Protože ale ze zdravotních důvodů často chybím, potřebuji si vždy nějak doplnit poznámky. Proto jsem od začátku škol. r. několikrát požádala několik holek ze třídy o půjčení sešitů nebo o trochu informací, kdy se co psalo nebo má psát. Celkem je asi 8 holek, od kterých jsem alespoň 1 x chtěla tuto pomoc. Některé jsem "využila" jen 1x, některé třeba 2x - 3x. A 2-3 holky tak nějak pravidelněji. Jedna mi to většinou ofotila a poslala na FB, jiné mi půjčily sešity. Některé mi i řekly, že se na ně mohu příště zas obrátit, některé už tak ochotné nebyly. Ale protože si jejich pomoci vážím, chtěla bych se jim alespoň trošku odvděčit. Vždy jsem všem poděkovala a té, která mě informovala asi nejčastěji, jsem se i ptala, jak jí to mohu odplatit, napsala mi ale, že nijak.
Původně jsem pro ně měla hned po prvním vypůjčení sešitů koupené čokolády, ale protože se stydím, nedokázala jsem za nimi o přestávce přijít a dát jim to, že to mají za pomoc. Ale protože vím, že jejich pomoc budu potřebovat i nadále a mám strach, že je to za chvíli začne obtěžovat, myslím si, že by bylo dobré jim alespoň dát něco malého k Vánocům. I mamka mi to schválila, že by to byla třeba. Je tu ale pár zádrhelů: nevím, jestli to mám dávat všem, tedy i těm, které mi půjčily 1 sešit jen 1x nebo jen těm, co mi pomohly vícekrát. U jedné z nich to dokonce domlouvala i třídní učitelka, aby mi to vždy, když chybím, pak půjčila.
A ani nevím, co bych jim měla koupit (je jim 17 až 18 let). Jestli koupit všem to samé a ve stejné hodnotě, nebo to nějak odstupňovat. Napadla nás třeba čokoláda ve vánočním obalu. Ani nevím, co má která z nich ráda. A hlavně ani nevím, jestli to dokáži, dát jim to v té škole před ostatními. Už jen když jsem jednou za ní musela jít přes půlku třídy jí vrátit sešity a poděkovat, pro mě bylo náročné a všichni, které seděly kolem ní na mě koukaly a pak si něco začly potichu povídat. Mamka říká, že aspoň uvidí, že to nechci zadarmo a půjčí mi to třeba i ostatní, protože budou také něco chtít, ale nevím. Nejraději bych jim také podobným způsobem jako ony mě pomáhala, ale bohužel, jak často chybím, sešity jim půjčit nemohu, protože tam nemám vždy všechno a úlohy pak také ne. A navíc oni mají už své dlouhodobější kamarádky, od kterých si to automaticky půjčují, když náhodou chybí. V minulé třídě jsem to měla jednodušší, protože jsem tam měla kamarádku, se kterou jsem seděla v lavici a ta mi vždy sešity půjčovala apod. Já jí také něco někdy koupila - např. tu čokoládu, ale protože seděla vedle mě, nikdo to neviděl a nebo jsme se sešly třeba u mě nebo u ní doma. A moje mamka jí na oplátku pomáhala občas s matikou. Tady ale nevím.
Takže abych to shrnula, potřebovala bych poradit: Mám jim něco kupovat? Mám všem nebo jen těm hlavním? Co jim asi tak koupit? Jak a kdy jim to dát? Napadlo mě totiž ještě jeden způsob, který bych brala nejraději, ale zároveň mi přijde hloupý - že bych si od jedné té hlavní během prázdnin půjčila sešity a při vracení bych jí to dala a té druhé hlavní bych to poslala poštou. Pokud se ještě nepřestěhovala, vím v jaké vesnici bydlí a to by ji měla pošta najít i bez čísla popisného. Na jednu stranu, když si představím, že by to takto přišlo mě, tak by mě to potěšilo, ale na druhou stranu je to divný nápad a nechci se nějak ztrapnit - ona je takový typ, který je upovídaný a není zrovna stydlivá a tichá apod. Nebo bych jí napsala, jestli se u ní mohu stavit, že bych jí něco potřebovala dát (protože ona mi to vždy raději ofotila, než abych si proto k ní jezdila).
Předem děkuji za strávený čas a rady.

seli (18) žena   smazat

Prostor pro tvou reakci

Víš, jak toto trápení vyřešit nebo chceš autora povzbudit či se ho na něco zeptat? Máš za sebou podobnou zkušenost? Poděl se o své myšlenky zde.

tvá přezdívka:

17.12.2014 19:19:26


Čokoláda je podle mě naprosto adekvátní. A zkus to tak, že pokaždé, když ti někdo půjčí sešity, dát jim tabulku čokolády. Hezké, že tě to napadlo :)

Teodorka (22) žena moderátor

hlavní strananápovědapravidlakontaktpošli sms

optimalizace PageRank.cz