Hlavní strana Trápení.cz

stránky vzájemné podpory a pomoci

Tvorba č. 6455 z 2013-01-30 16:07:05


Název pro knihu

Prosím nemohli by jste mi někdo pomoct vymyslet název pro knihu?

Kapitola 1
Nálada
Slíbil mi, že přijde a nepřišel. A tak jsem v té kavárně seděla ještě hodinu. Dala jsem si i oběd ale nálada se mi nezlepšila. Koukla jsem se na hodinky a zjistila, že za hodinu mám jít na manikúru. Tak jsem se zvedla a odešla.
Po manikúře jsem šla nakoupit a jela jsem domů. Ale koho jsem po cestě domů nepotkala. Samozřejmě že Lukáše. Pravděpodobně se úžasně bavil s nějakou blondýnou. Však on se do půlnoci ukáže.
A já ukážu jemu.
Přišel v devět večer a – kupodivu – nebyl opilý. „Ahoj Alí. Jak ses měla?“ zeptal se naoko vesele, přišel ke mně a chtěl mě políbit, ale já se hned odtáhla. Udiveně se na mě podíval.
„Šlo to až na tu hodinu co jsem trčela v kavárně a čekala na tebe, než se uráčíš přijít. Můžeš mi říct, kde jsi byl?“ Odpověděla jsem mu tónem ostřejším, než jsem chtěla.
„Ach ne co jí jen řeknu? Že jsem byl s venku s Gitou, jí říct nemůžu, to mě vykopla a já bych neměl kde přespat. Tak jakože jsem byl po škole, protože jsem nedonesl domácí úkol. Ne to ne, s tím úkolem mi pomáhala. Ale co teda?“ pomyslel si, ale netušil, že to všechno slyším.
„Víš… Já… Jsem totiž…“začal.
„TY JSI BYL VENKU S TOU GITOU CO?!“ vyjela jsem na něj.
„J jak t to víš?“ zakoktal.
„VIDĚLA JSEM VÁS!“ pokračovala jsem naštvaně. „Ale můžeš tady zůstat, dokud si nenajdeš jiné bydlení.“ dodala jsem trochu mírnějším tónem.
„No tak aspoň to.“ pomyslel si. „No tak já si jdu hledat jiný bydlení“ řekl sklesle a odešel k sobě do pokoje.
Já jsem taky vstala a odešla naštvaně do svého pokoje, práskla dveřmi a zamknula se.

V neděli ráno mě vzbudila jasná záře v okně. Hned jsem vstala a běžela k oknu, ale o něco jsem zakopla. Koukla jsem se pod nohy a viděla jsem tam krabici. Po tom co jsem se dostala z pokoje – zámek mi dělal menší potíže- jsem šla jsem do obyváku a tam byl Lukáš a vozil krabice ven na chodbu.
Tak jsem šla do kuchyně, nasypala si do misky corn flakes, zalila je mlékem, sedla si ke stolu a snědla je.
Potom jsem se převlékla do džínů a trička, otevřela okno a nadechla se čerstvého, letního vzduchu. Cítila jsem to – bylo léto. Po zataženém jaře a ještě zataženější zimě, bylo slunečné léto vítaná změna.
S úsměvem jsem šla do obýváku, ale úsměv mi zase pohasl. Uvědomila jsem si, že se mi po Lukášovi bude stýskat.
„Počkej! Ještě nechoď!“ zavolala jsem na něj a natáhla jsem k němu ruku. „Co asi chce?“ pomyslel si, ale šel ke mně.
Objala jsem ho a položila mu hlavu na rameno. Jednu nezměřitelnou chvíli jsme tak stáli. Pak jsem zvedla hlavu a políbila ho. A on mi polibek opětoval.
„Bude se mi po tobě stýskat“ řekl nakonec smutným tónem. „Tak nechoď.“ „Ty jsi neuvěřitelná. Nejdřív mi řekneš, ať se vystěhuju a pak, ať tady zůstanu.“ „Je to na tobě. Jestli chceš pryč tak můžeš, nechám tě jít. Ale jestli tu chceš zůstat-„ roztáhla jsem ruce a obrátila dlaně vzhůru.
On se rozběhl, chytl mě do náruče a zatočil se se mnou do kola. „Jasně že chci zůstat“ usmál se a položil mě na sedačku, která byla rozložená, protože na ní v posledních dnech spal.
Šel zavřít dveře, lehl si vedle mě a začal mě líbat. „Počkej“ zastavila jsem ho. Odklonil se a zvědavě se na mě podíval. „Co je? Co se děje?“ měl zmatené myšlenky
„Víš, musím ti něco říct.“
„Můžeš, mlčím jak hrob.“ Řekl a imaginárním klíčem si zamknul pusu a klíč zahodil.
„Tak dobře“ řekla jsem si a začala
„Já umím číst myšlenky.“ I přesto že jsem každé slovo vyslovila pomalu a zřetelně koukal na mě, jako kdybych spadla z Marsu.
„Ano. Právě teď přemýšlíš, jestli jsem se nezbláznila a jestli pro mě nemáš zavolat do blázince.“ Zasmála, jsem se, lehce ho políbila na zkoprnělé rty, zvedla se, a šla si do pokoje ustlat.


Kniha bude celkově o tom že holka co umí číst myšlenky (Alice [čti elis] Hopeová)zjistí že ji její kluk Lukáš podvádí. Chce ho vyhodit ale pak se ještě usmyslí že ho doma necá. Do školy k ní příjde nový kluk co se jmenuje Tomáš. Ten ji miluje ale nedokáže se k tomu přiznat. Najednou zjistí že ji Lukáš stále podvádí a tak ho od sebe z bytu vyhodí. A potom na narozeninové párty se (úplně opilá a to ji celkem omlouvá) vyspí s klukem se kterým se od malička kamarádí. Ale potom zjistí že je to její bratr o kterém nikdy neslyšela. A tak zkoumá jaktože je to tak...

Děkuji moc za pomoc :)

Alice19 (12) žena   smazat

Prostor pro tvou reakci

Víš, jak toto trápení vyřešit nebo chceš autora povzbudit či se ho na něco zeptat? Máš za sebou podobnou zkušenost? Poděl se o své myšlenky zde.

tvá přezdívka:

30.1.2013 19:22:27


Nelíbí se mi, že snídá corn flakes, páč takovej hnus by nikdo dobrovolně nejedl, to čtení myšlenek je oproti tomu pomalu reálnější :D

Jinak, jestli máš věk opravdu 12, tak musím říct, že jsi moc šikovná. Je to hezký. Máš tam sice pár chyb, ale to tak nějak překryje to, že máš úžasnou schopnost se vyjadřovat psaným projevem. Dějově je tam víc věcí, které by podle mě jen tak možné nebyly, ale kdo by si chtěl číst o věcech, co tě potkávaj denně, že jo ?

Aha, teď koukám, že máme vymyslet název. Už tu před pár lety takový dotaz byl a mně se líbila rada, že když si to napíšeš, tak tomu dokážeš dát ten "správný" název jen a jen ty :) napiš to celé a uvidíš. Kdyby tě furt nic nenapadalo, tak můžeš použít takový ty hnusy, kde použiješ jména hrdinů, což sice úplně nesnášim, ale je to krajní řešení. Jsem si však jistá, že až to dopíšeš, tak budeš vědět :)

Teodorka (22) žena moderátor

hlavní strananápovědapravidlakontaktpošli sms

optimalizace PageRank.cz