Hlavní strana Trápení.cz

stránky vzájemné podpory a pomoci

Trápení se vztahy a láskou č. 586 z 2008-05-29 12:11:04


paranoidní schizofrenie a těhotenství

Můj vl.otec býval k mé matce a ke mě agresivní a já z toho onemocněla, trpím obsedantně kompulzivní poruchou což má dost lidí ale o to nejde můj psychiatr mi dokonce sdělil že mám paranoidní schizofrenii :( a co je horší - napsal mi to do těhotenské průkazky:((( jak já teď před těmi lidmi budu vypadat? :(((( před všemy těmi doktory:((( mimi je v pořádku,vyvíjí se jak má tak aspoň že tak. Takových ženských snad ale musí být víc,co trpí nějakou z duševních nemocí a jsou těhotné či prostě mají děcka,jenže já se bojím jak dopadnu aby mi dítě nevzali nebo tak něco ....prostě mám strach ale nejvíc mám strach že na mě budou všichni koukat skrz prsty přitom každý kdo mě zná tak ví že jsem normální,ví to i můj psychiatr ale abych mohla nadále pobírat inv.důchod , tak se s tím musím smířit :( Moc Vás všechny prosím-jak se s tím mám srovnat:(((( Máte s tím někdo zkušenosti? Přeci nejsem blázen:( a mám právo na normální život.

ustrašená (23) žena   smazat

Prostor pro tvou reakci

Víš, jak toto trápení vyřešit nebo chceš autora povzbudit či se ho na něco zeptat? Máš za sebou podobnou zkušenost? Poděl se o své myšlenky zde.

tvá přezdívka:

12.7.2017 1:07:43


Tady je muj pribeh ja se narodil rodicum kteri maji oba ddva schizofrenii a me stranky sou www.jirilaska.Czech

Jiri Laska schizofrenik

30.11.2014 22:34:51


Ahojky, v prvé řadě si člověk sám sobě musí přiznat, že má psychickou poruchu a to je odrazovým můstkem proto, aby se tomu postavil a měl chuť s tím něco dělat.. Pokud Ti psychiatr stanoví duševí diagnozu a následnou léčbu. Ví proč to dělá, není to z jeho rozmaru z někoho jen tak udělat papírově blázna. Nemocný člověk na sobě projev duševní nemoci nepozná. Bohužel až na základě okolí, které pozoruje změny, neobvyklé chování na které začně upozorńovat - se dá něco začít dělat.... Vyhledat odbornou pomoc....

Johanka

24.8.2013 1:59:06


tady je muj příběh www.jirilaska.cz

jirilaska

4.3.2013 12:54:54


ahoj všichni chtěla bych se vás zeptat zda by se našel někdo z vás na podrobnější popovídání ohladně psychické nemoci a těhotenství jsem těhotná a mám psychické problémy a hodně mě to omezuje a štve že se něco stane špatného těma myšlenkama prosím o radu a nebo alespon popovídání si o tom všem

sama34

25.2.2011 7:48:55


dobrý den-mám schizoafektivní poruchu-beru hodně léků-a chceme s mým milým dítě-můj milý je zdravý-pod lékařským dohledem snižujeme léky-a moc se těšíme -já sama se pohybuji v uměleckých kruzích-schizofrenie u mne propukla v 15-ti letech-myslím si že je to jakýsi způsob obdarování-kdybych tuto nemoc neměla neuměla bych malovat tak jak maluji-netančila bych tak jak tančím-a hlavněneuměla bych věci prožívat ak citlivě a intenzivně-jsem schizofrenik ale jsem taky člověk a žena-a ve chvíli kdy vás má někdo rád a čekáte s ním dítě je nejdůležitější mít dušičku v peří-a tak nějak se hýčkat-ať je to děťátko zdravé-proč se stydíte za tu nemoc vždyť vy za ni nemůžete!jde jen o to s ní žít-u mne i mnoho situací vyřeší-místo toho abych se trápila v nějaké složité chvíli-vykládám si s nějakými lidmi-mám je ve svém srdci-či těle a když mi je ouvej prostě si někoho vytáhnu a vykládám si s ní nebo s ním-představím si jak gestikuluje radí mi co mám dělat já poslouchám a potomse podle vlastního uvážení podle toho zařídím-mám svět uvnitř sebe-je to možná nemoc -nevím jak to máte vy -rozhodně se nestyďte-"vždyď malých bláznů ten je celej svět"to cituji slova jedné písničky od Trabantů-a dělejte tak aby vám bylo pěkně.

nahlavu

27.5.2010 15:31:56


chci ti říct, že je to moc dobře, že tvůj lékař upozornil na možná ryzika, vyplívající
z tvého onemocnění. Já sama jsem psychicky nemocná a dost jsem v porodnici
trpěla tím, že nikdo nebral na mou křehkou psychiku zřetel, teprve až jsem byla
na dně a zcela vyčerpána začali se mi lékaři věnovat. Nejsi blázen. Své dítě budeš
moci určitě sama vychovat, chce to však od tebe zodpovědnost a spolupráci s lékaři. Dokázala jsem své děti vychovat, přesto, kže jsem sama duševně nemocná.
Těším se dnes z vnoučete. Moc ti držím pěsti. Dokážeš to. A nestyď se říct si
i o pomoc psychoterapeuta.

Ivana

18.4.2010 18:01:01


Ustrašená, musí to být hrozný pocit mít tuto diagnózu napsanou v těhotenské průkazce. Sama mám s touto diagnózou dvě děti. První těhotenství bylo v pohodě, druhé bylo komplikovanější , ale psychiatrička mi pomohla a hlavně jsem musela já sama. V těhotenství čti různé časopisy pro maminky , ať víš co je "normální". Čti si knihy , třeba i maluj, poklízej, choď na procházky, poslouchej hudbu, pusť si rádio, televizi. Užívej si těhotenství. Hlavně ať tě podrží tvůj partner, ale v životě se s touto nemocí musíš vyrovnat sama, když si vezmeš léky, víš že budeš zas normální holka s problémy i radostmi jako mají lidé okolo. Máš právo na normální život a čas vše srovná. Jsou lidé, kteří nemoc nemají a chovají se mnohem hůř než nějaký "blázen". Co je vlasně normální. Tato nemoc není vidět, tak když o sebe budeš dbát, nikdo to ani nepozná. Spíš si najdi kamarádku s podobným problémem, ať si občas můžeš s někým popovídat , jak tě to trápí. Hlavně, hlavu vzhůru a nekrvácet dřív než vás střelí.

jitka

11.10.2009 7:07:18


V žádném případě se neboj.Jsi zdravá žena a na to musíš myslet.Narodí se ti krásné dětátko.A doktorům moc nevěř o své diagnoze jsou to lháři a podvodníci.

karel

17.8.2008 10:56:10


cauwes mela sem kamardku asi v tvym veku a taky mela uplne to sami je to celkem normalni hlavne stym musis bojovat

Vikasik (21) žena registrovaný uživatel

11.6.2008 10:44:36


Ahojku, nemej strach ani nemas mit proc kasli nato co si kdo misli ty vis ze je vsechno poradku s miminkem a stebou taky tak ser nato co si misli jiny ju a neboj dite bi ti vzit nemohly.Netrap se tim a uzivej si tehotenstvy a tes se na miminko :D oki pa hodne stesti

Lonika (27) žena registrovaný uživatel

2.6.2008 11:03:40


Ahoj,
na to, co si myslí druzí se VYSER!! To, jestli se nějaké sestřičky nebo doktoři myslí něco divného, divně se chovají, je úúúúplně jedno! Důležité je, abys to před nima zvládla ty sama, byla v poho, dokázala se když tak ohradit při nějakém nevhodném jednání atd.. ale určitě se zkus přímo zeptat Tvého psychiatra. On určitě ví, jak to je s dětmi u lidí, kterí mají nějakou psychiatrickou diagnózu, jestli jsou nějaké problémy s rodičovstvím, jestli jsou tam nějaké kontroly ze sociálky a tak..a určitě koukni na net, zkus pohledat různá klíčová slova (schizofrenie, rodičovství...cokoli, co s tím souvisí) a tam snad budou nějaké zkušenosti, rady. Hlavně se neboj a ptej! Držím palce, ať to dobře dopadne!

Ajax26 (38) žena registrovaný uživatel

hlavní strananápovědapravidlakontaktpošli sms

optimalizace PageRank.cz